RaVns Blog | Webmastering, xHTML, CSS, PHP, MySQL, SEO/SEM, Windows i inne

Dobry i tani polski hosting Hekko

Kup kurs w Stefa Kursów z linku i otrzymaj 30 zł = 3000 pkt Premium

Chcesz otrzymać kupony na Aliexpress 19 dolarów (dla nowego użytkownika 4 kupony) lub podaj kod w podsumowania koszyka INJFWAPD?

Zwrot z zakupów ze sklepach internetowych (Allegro, MediaMarkt, Aliexpress itp.) sprawdź procent

Nie masz jeszcze konta w Revolut? Załóż i ciesz się dobrym przewalutowaniem i nie tylko

Inwestuj na Mintos wpłać 500 euro i otrzymaj bonus 10 euro - bonus wyższy wraz z wpłatą.

gru/10

19

Mit głoszący, że ktoś poznał algorytm wyszukiwarki (Google, Yahoo!, Live Search, Ask itd.)

Mit głoszący, że ktoś poznał algorytm wyszukiwarki (Google, Yahoo!, Live Search, Ask itd.)

Oto mit, który może zaciekawić wielu. Jeśli usłyszymy przedstawiciela firmy zajmującej się marketingiem w wyszukiwarkach, który próbuje nam wmówić coś takiego, nie należy mu wierzyć.

Nikt nie wie dokładnie, w jaki sposób wyszukiwarki tworzą ranking stron.

Algorytmy wyszukiwarek stale się zmieniają. Niektóre z tych zmian są subtelne, inne bardziej widoczne. Algorytmy wyszukiwarek są w różny sposób stosowane do odmiennych elementów wyników wyszukiwania. Algorytm wyszukujący aktualności jest na przykład różny od algorytmu wyszukującego pasujące reklamy. Algorytm zwykłej wyszukiwarki jest inny od tego dla wyszukiwania grafiki.

Shari mówi, że na wielu konferencjach poświęconych strategiom wyszukiwarek przedstawiciele firm będących właścicielami wyszukiwarek publicznie stwierdzali, że algorytmy zawierają ponad sto komponentów. Firma twierdząca, że poznała jakiś algorytm wyszukiwania, mówi zatem, że poznała wszystkie sto komponentów równania matematycznego składającego się na algorytm wyszukiwania. Czy zna wszystkie równania matematyczne odpowiedzialne za filtry blokujące powtarzające się treści? Czy wie, jak znajduje się zbędne elementy? Kiedy firma uważa, że zna odpowiedzi na kilka takich pytań, często przechwala się tym, że „zna algorytm wyszukiwarki”.

Nawet jeśli firmie zajmującej się marketingiem w wyszukiwarkach udało się zatrudnić byłego pracownika właściciela wyszukiwarki, nie ma w tym nic imponującego. Najprawdopodobniej oznacza to, że co najwyżej zatrudniła byłego pracownika działu sprzedaży reklam w wyszukiwarkach. Osoba zajmująca się reklamami nie ma tej samej wiedzy co inżynier pracujący nad algorytmami wyszukiwania.

Żaden właściciel wyszukiwarki nie opublikuje wszystkich komponentów algorytmu w plikach patentowych, publikacjach naukowych czy gdziekolwiek indziej. Z tego powodu żaden specjalista od optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarek nie będzie znał wszystkich równań matematycznych składających się na określony algorytm wyszukiwania. Co zatem należy pomyśleć o firmie, która w taki sposób reklamuje swoje usługi? Trzeba uznać, że dział marketingu po prostu powtarza swoją dobrze przećwiczoną, ale nieprawdziwą śpiewkę.

Osoby/firmy takie należy traktować z przymrużeniem oka i być czujnym na ich przekonania. Dlaczego one znając odpowiedzi na temat algorytmu, czy będąc w posiadaniu takiej wiedzy nie stosują jej w praktyce, wybijając się przed konkurencję? A kto tym samym chciałby chwalić się swoimi odkryciami i po co? Gdyby ktoś miał wiedzę dotyczącą algorytmu wyszukiwarek, optymalizacja, reklama, marketing, pozycjonowanie nie istniałyby, bo każdy wiedziałby co i jak robić, aby znaleźć się na topowych pozycjach. A tak to musimy domniemywać zasadę działania algorytmu, poprzez analizę wydarzeń z przeszłości i podążać w tym kierunku, ale czy w dobrym? Trzeba się pocieszyć tym, że czasem dostajemy małe wzmianki od inżynierów Google związane z pewnymi zagadnieniami i stosować się do nich.

——————
Zawarte treści zaczerpnięte są na podstawie książki autorstwa Shari Thurow.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/6 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
Mit głoszący, że ktoś poznał algorytm wyszukiwarki (Google, Yahoo!, Live Search, Ask itd.), 6.0 out of 6 based on 2 ratings
Podziel się wpisem na:
 • Facebook
 • Śledzik
 • Twitter
 • email
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Flaker
 • MySpace
 • Blip
 • Wykop
 • Poleć
 • co-robie
 • Spis
 • Spinacz
 • Wahacz
 • LinkedIn
 • Mój biznes
ustaw opis GG

Tagi: · · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Podobne wpisy:

Witaj, świecie!
Mit głoszący, że – marketing witryny w wyszukiwarkach gwarantuje stałą wysoką pozycję ranki...
Mit głoszący, że - wysokie pozycje w wyszukiwarkach są równoznaczne z wysoką sprze...
Mit o raportach widoczności w wyszukiwarkach
Mit głoszący, że optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek nie daje dobrego zwrotu z inw...
Mit głoszący, że lista klientów lub referencje prezentowane na witrynie firmy pozycjonującej świadcz...

Starszy post <<

>> Nowszy post
1 komentarz

 • maciej · 26 listopada 2013 z 22:35

  Te algorytmy to mic wielkiego , wystarczy dobry linuch , wget , e-swiche i prosty program przeglada pobrane strony analizuje zawarte tresci , dobrze jeszcze przegladac kesza proxy

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

Skomentuj :-)

*

Powered by RaVns


Unikalnych: odwiedzających!
Dziękuję za zainteresowanie :)