Dobry i tani polski hosting Hekko
Kup kurs w Stefa Kursów z linku i otrzymaj 30 zł = 3000 pkt Premium
Chcesz otrzymać kupony na Aliexpress 19 dolarów (dla nowego użytkownika 4 kupony) lub podaj kod w podsumowania koszyka INJFWAPD?
Zwrot z zakupów ze sklepach internetowych (Allegro, MediaMarkt, Aliexpress itp.) sprawdź procent
Nie masz jeszcze konta w Revolut? Załóż i ciesz się dobrym przewalutowaniem i nie tylko
Inwestuj na Mintos wpłać 500 euro i otrzymaj bonus 10 euro - bonus wyższy wraz z wpłatą.
5
Mit mówiący o natychmiastowej popularności odnośników
Brak komentarzy · Artykuł autorstwa RaVns, kategoria SEM, SEO
Ilość odsłon wpisu: 1 804
Specjaliści od optymalizacji witryn pod kątem wyszukiwarek obiecujący natychmiastowe pojawienie się odnośników do naszej strony najczęściej zajmują się spamowaniem wyszukiwarek.
Zwykle odbywa się to w taki sposób, że firma obiecująca natychmiastowe rezultaty buduje farmy odnośników w celu sztucznego zwiększenia popularności odnośników (popularność odnośników – odnosi się do liczby oraz jakości obiektywnych odnośników zewnętrznych prowadzących do danego adresu URL).
Dość często firmy te opierają swoją działalność na wygasłych domenach znajdujących się w katalogach Yahoo! oraz Open Directory. Wiele z farm odnośników skupia strony z innej dziedziny niż witryna pierwotnie istniejąca pod danym adresem. Po co w końcu strona kiedyś zajmująca się nieruchomościami miałaby teraz zamieszczać odnośni do witryny sprzedającej sprzęt komputerowy?
Niektóre firmy zajmujące się optymalizacją kupują odnośniki w celu uzyskania natychmiastowych rezultatów. Niektóre z tych zakupów są legalne, jak na przykład te umieszczone w katalogu Yahoo!. Inne jednak służą wyłącznie do oszukiwania wyszukiwarek.
Niektóre strony z aktualnościami sprzedają na przykład reklamy tekstowe, które są formatowane w taki sposób, że Google, Yahoo! i inne wyszukiwarki nie są w stanie stwierdzić, czy reklamy te nie są częścią głównej zawartości strony Dział sprzedaży tej witryny stara się tylko wykonać swoją pracę — sprzedać przestrzeń reklamową w celu wygenerowania przychodu. Firma zajmująca się optymalizacją w wyszukiwarkach próbuje natomiast w szybki sposób zwiększyć popularność odnośników do strony poprzez uzyskanie odnośników z porządnych źródeł — takich jak strona z aktualnościami. Problem z taką sytuacją wynika z tego, że ten odnośnik nie pochodzi od obiektywnego podmiotu. Transakcja ta ma na celu oszukanie wyszukiwarki, a nie poprawę atrakcyjności strony dla użytkownika, w szczególności kiedy reklama nie zostanie umieszczona obok artykułu poświęconego związanemu z nią zagadnieniu. Czasami widzimy strony, które w swoim zakresie są tematyczne, a niby z nikąd na nich pojawia się nam reklama na pół ekranu (czy gdzieś obok) o kompletnie niepowiązanej treści – wiadomo chcą mieć z tytułu dochód. Pól biedy gdyby była to treść podobna do tej, którą właśnie oglądamy – moglibyśmy nawet kliknąć owy odnośnik i sprawdzić docelową stronę.
Firmy prowadzące wyszukiwarki wiedzą o takich transakcjach od dawna i aktywnie pracują nad wyeliminowaniem tego typu odpłatnych odnośników, kiedy obliczają wartość sieci odnośników witryny jako część algorytmu wyszukiwania.
Rezultaty uzyskane dzięki odnośnikom pochodzącym z są najczęściej krótkotrwale. Inżynierowie tworzący oprogramowanie wyszukiwarek na bieżąco odkrywają farmy odnośników i natychmiast usuwają je ze swoich baz danych.
Choć nie da się kontrolować, kto zamieści odnośnik do naszej strony, właściciele witryn mają stuprocentową kontrolę nad tym, jakie odnośniki sami publikują. Jeśli zamieszczają odnośniki do stron uznawanych za „złe towarzystwo”, takich jak farmy odnośników, ich witryna może zostać ukarana.
Rozwój sieci odnośników o wysokiej jakości wymaga czasu.
Wyciągając wnioski można powiedzieć, że zamieszczanie odnośników na danej stronie do stron powiązanych tematycznie z nią, bardziej przyczyni się do zwiększenia popularności odnośnika, czyli sugerowanej pozycji w wynikach wyszukiwania.
——————
Zawarte treści zaczerpnięte są na podstawie książki autorstwa Shari Thurow.
Tagi: farmy odnośników · fałsz pozycjonowania · kłamstwa w pozycjonowaniu · marketing w wyszukiwarkach · mit pozycjonowania · mity · mity pozycjonowania stron · mity w pozycjonowaniu stron · nie prawda na temat pozycjonowania · oszukiwanie wyszukiwarki · popularność odnośników · popularność strony · pozycja w wyszukiwarce · pozycjonowanie kłamstwa · pozycjonowanie mity · pozycjonowanie stron · prawda o pozycjonowaniu · ranking strony · SEM · SEO
Podobne wpisy:
Starszy post << Mit mówiący o potrzebie zgłaszania witryny do tysięcy wyszukiwarek