Dobry i tani polski hosting Hekko
Kup kurs w Stefa Kursów z linku i otrzymaj 30 zł = 3000 pkt Premium
Chcesz otrzymać kupony na Aliexpress 19 dolarów (dla nowego użytkownika 4 kupony) lub podaj kod w podsumowania koszyka INJFWAPD?
Zwrot z zakupów ze sklepach internetowych (Allegro, MediaMarkt, Aliexpress itp.) sprawdź procent
Nie masz jeszcze konta w Revolut? Załóż i ciesz się dobrym przewalutowaniem i nie tylko
Inwestuj na Mintos wpłać 500 euro i otrzymaj bonus 10 euro - bonus wyższy wraz z wpłatą.
2
Mit mówiący o potrzebie zgłaszania witryny do tysięcy wyszukiwarek
Brak komentarzy · Artykuł autorstwa RaVns, kategoria SEM, SEO
Ilość odsłon wpisu: 2 029
Większość witryn internetowych otrzymuje liczący się ruch na stronie wygenerowany przez kilka komercyjnych wyszukiwarek internetowych, katalogów oraz stron specjalistycznych.
Oprogramowanie reklamowane charakteryzuje się tym, że co prawda potrafi dodać naszą stronę do dziesięciu tysięcy wyszukiwarek, katalogów itp. ale co najwyżej kończy się to umieszczaniem naszej witryny na wielu farmach odnośników (ang. link farm) i stronach FFA (Free for all – strony służące tylko i wyłącznie do darmowego zgłaszania swoich witryn do listy sporządzonej w celu polepszenia pozycji w wyszukiwarkach) – co nie przyczynia się do wzrostu popularności i jakości naszej strony.
Farma odnośników to zbiór stron internetowych zawierający rozmaite, często w żaden sposób niepowiązane odnośniki do innych witryn. Przykładowo strona sprzedająca sprzęt komputerowy nie ma przecież nic wspólnego z witryną dotyczącą kredytów hipotecznych, czy oferującą hazard online. Farmy odnośników (czyli takie strony które) służą do sztucznego zwiększenia popularności odnośników i przez wszystkie najważniejsze wyszukiwarki internetowe uznawane są za spam – więc jak widać nie przyniesie to nam żadnego pozytywnego rezultatu.
Kolejną kwestią jest to, że dodatkowo wiele osób zajmujących się marketingiem w wyszukiwarkach nie powie nam tak, że jedna wyszukiwarka dostarcza wyniki wyszukiwania dla wielu innych stron internetowych – mając tu na myśli zastosowany w danym serwisie internetowym sposób (silnik) wyszukiwania za pomocą jakiejś wyszukiwarki (mówiąc prościej wpisując w okienku „Szukaj” serwisu, uzyskane wyniki prezentowane są przy pomocy danej wyszukiwarki).
A tak dla przykładu wyszukiwarka Google zapewnia wyniki wyszukiwania np. dla strony AOL (America Online) czy dla portali Onet, Interia, lecz jednak niektórzy „specjaliści” nadal próbują wmawiać klientom, że ranking stron Google jest czymś zupełnie innym od rankingu stron w AOL Search ,Onetu czy Interii. Innym przykładem może być: portal WP – Wirtualna Polska posługująca się wynikami uzyskanymi za pomocą wyszukiwarki NetSprint.
——————
Zawarte treści zaczerpnięte są na podstawie książki autorstwa Shari Thurow.
Tagi: farma odnośników · farmy linków · farmy odnośników · fałsz pozycjonowania · FFA · Free for all · kłamstwa w pozycjonowaniu · link farm · marketing w wyszukiwarkach · mit pozycjonowania · mity · mity pozycjonowania stron · mity w pozycjonowaniu stron · nie prawda na temat pozycjonowania · pozycja w wyszukiwarce · pozycjonowanie kłamstwa · pozycjonowanie mity · pozycjonowanie stron · prawda o pozycjonowaniu · SEM · SEO
Podobne wpisy:
Starszy post << Mit głoszący, że – wysokie pozycje w wyszukiwarkach są równoznaczne z wysoką sprzedażą i zyskami