RaVns Blog | Webmastering, xHTML, CSS, PHP, MySQL, SEO/SEM, Windows i inne

Dobry i tani polski hosting Hekko

Kup kurs w Stefa Kursów z linku i otrzymaj 30 zł = 3000 pkt Premium

Chcesz otrzymać kupony na Aliexpress 19 dolarów (dla nowego użytkownika 4 kupony) lub podaj kod w podsumowania koszyka INJFWAPD?

Zwrot z zakupów ze sklepach internetowych (Allegro, MediaMarkt, Aliexpress itp.) sprawdź procent

Nie masz jeszcze konta w Revolut? Załóż i ciesz się dobrym przewalutowaniem i nie tylko

Inwestuj na Mintos wpłać 500 euro i otrzymaj bonus 10 euro - bonus wyższy wraz z wpłatą.

gru/10

4

Mit mówiący, że elementy meta są sekretnym kluczem do uzyskania najwyższych pozycji rankingowych

Mit mówiący, że elementy meta są sekretnym kluczem do uzyskania najwyższych pozycji rankingowych

Kilka lat temu popularne były techniki zwane przesycaniem słowami kluczowymi oraz nadmiernym upychaniem słów kluczowych w elementach meta, co spowodowane było niechęcią właścicieli stron do zmiany treści widocznych na stronach internetowych w celu uzyskania wysokich pozycji w wyszukiwarkach. Bo po co zmieniać lub wzbogacać witrynę o treść, jak można by wpisać nowe słowo kluczowe w znaczniku meta (name=”keywords” content=”nowe słowo”), a Internauta i tak zostanie skierowany na naszą stronę?

Przesycanie elementów meta słowami kluczowymi stało się tak popularne, że wyszukiwarki z czasem coraz bardziej obniżały ich znaczenie.

Element title jest o wiele istotniejszy od elementu meta, ponieważ wszystkie najważniejsze wyszukiwarki wykorzystują go do ustalenia ważności strony. Jedynie kilka używa do tego zawartości elementów meta.

Nawet jeśli wyszukiwarka (taka jak Yahoo!) bierze pod uwagę zawartość elementów meta, nigdy nie będzie ona miała takiego znaczenia, jak elementy title oraz widoczna zawartość strony.

——————
Zawarte treści zaczerpnięte są na podstawie książki autorstwa Shari Thurow.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/6 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Mit mówiący, że elementy meta są sekretnym kluczem do uzyskania najwyższych pozycji rankingowych, 6.0 out of 6 based on 1 rating
Podziel się wpisem na:
 • Facebook
 • Śledzik
 • Twitter
 • email
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Flaker
 • MySpace
 • Blip
 • Wykop
 • Poleć
 • co-robie
 • Spis
 • Spinacz
 • Wahacz
 • LinkedIn
 • Mój biznes
ustaw opis GG

Tagi: · · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Podobne wpisy:

Mit głoszący, że – marketing witryny w wyszukiwarkach gwarantuje stałą wysoką pozycję ranki...
Mit głoszący, że optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek nie daje dobrego zwrotu z inw...
Mit głoszący, że ruch generowany przez wyszukiwarki nie jest tak dobry, jak ruch wygenerowany tradyc...
Mit głoszący, że efektywny marketing w wyszukiwarkach zawsze powinien być realizowany przez...
Mit głoszący, że wystarczy zoptymalizować stronę główną witryny
Mit głoszący, że lista klientów lub referencje prezentowane na witrynie firmy pozycjonującej świadcz...

Starszy post <<

>> Nowszy post
3 komentarzy

 • Wkręty · 4 maja 2014 z 07:58

  Jakie są aktualne wytyczne na 2014 r.? Z roku na rok jest coraz trudniej wypozycjonować stronę, z tego co gdzieś niedawno wyczytałem, nawet wpisy na forach mogą zaszkodzić stronie. Czy ktoś się może orientuje?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

  • Komentarz Admina RaVns · 14 maja 2014 z 22:49

   Tutaj należałoby poczytać informacje na znanych forach PiO (Pozycjonowanie i Optymalizacja – SEO – Forum PiO) lub innych – tam znajdzie Pan na pewno ciekawe wskazówki. Nie jestem w stanie z marszu wymienić, prawdziwą receptę, gdyż takiej nie ma, są pewne wskazówki, które należy przestrzegać np. wskazówki jakościowe Google (warto poczytać). Zgadza się wpisy na forach, komentarzach, nadmiernych linkach z innych stron zwłaszcza małej rangi albo nie związanych tematycznie z Pana stroną. Ogólnie jest to niedozwolone, bo uznawana za sztuczne i nienaturalne pozyskiwanie linków. Lecz wiadomo, jak zamieścimy jakąś reklamę na forum raz na jakiś czas to nie będzie źle. Ale nie można przesadzać. Na pewno nie korzystać z SWLi, czyli systemów wymiany linków, bo można naprawdę wpaść w „dziadostwo” jakie reprezentują te systemy i dostać karę od Google. Dobrze jest założyć e-mail na Google i utworzyć usługę wraz z kodem na stronę w Webmaster Tools – tam można też monitorować słowa kluczowe, kto linkuje do strony, wchodzi itp. A dobrym narzędziem do analizy strony jest Google Analytics. I zapamiętać, że linkować do swojej strony z 6 dobrych porządnych stron niż ze 100 katalogów kiepskiej jakości. Wartość strony można sprawdzać na stronach pokazujących Page Rank. Należy też przesadnie nie pisać ogłoszeń wraz z linkami do swojej strony, bo też może namnożyć się masa niewartościowych stron kierujących do naszej.
   Na stronie warto mieć dobre teksty, unikalne, używać pokrewnych słów kluczowych. Sam wygląd strony i jej użyteczność będzie przyciągać klienta, co Google też punktuje. Można dyskretnie wymienić się linkami w podobnej kategorii branżowej do swojej, ale też nie z przesadą.
   Ten blog nie posiada w zasadzie żadnych linków ani ich nie zdobywa. Zawarte tutaj treści, tagi, słowa kluczowe na tyle są dobre, że po wpisaniu większości fraz w Google ta strona wyskakuje. Niekiedy jest polecana na jakiś forach, czy innym ludziom, przez co zyskuje na pozycji.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Odpowiedz

 • Odpowiedzi na pytania · 20 marca 2012 z 08:23

  To prawda – teraz słowa kluczowe mają niewielki wpływ na pozycję w Google. Ale nie oznacza to, żeby ich nie stosować – konsekwentnie. Słowa kluczowe z meta muszą występować w całej stronie, łącznie z nagłówkami.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

Skomentuj :-)

*

Powered by RaVns


Unikalnych: odwiedzających!
Dziękuję za zainteresowanie :)