RaVns Blog | Webmastering, xHTML, CSS, PHP, MySQL, SEO/SEM, Windows i inne

Dobry i tani polski hosting Hekko

Kup kurs w Stefa Kursów z linku i otrzymaj 30 zł = 3000 pkt Premium

Chcesz otrzymać kupony na Aliexpress 19 dolarów (dla nowego użytkownika 4 kupony) lub podaj kod w podsumowania koszyka INJFWAPD?

Zwrot z zakupów ze sklepach internetowych (Allegro, MediaMarkt, Aliexpress itp.) sprawdź procent

Nie masz jeszcze konta w Revolut? Załóż i ciesz się dobrym przewalutowaniem i nie tylko

Inwestuj na Mintos wpłać 500 euro i otrzymaj bonus 10 euro - bonus wyższy wraz z wpłatą.

sty/15

11

LG G Watch R – Elegancki SmartWatch z okrągłą tarczą

LG G Watch R – Elegancki SmartWatch z okrągłą tarczą

LG G Watch R to kolejny po Moto360 SmartWatch z „okrągłą tarczą”. Oczywiście trudno powiedzieć, że jest to tarcza, ale pełny i okrągły, doskonałej jakości wyświetlacz P-OLED w metalowej obudowie. W chwili obecnej nie ma oficjalnej sprzedaży produktu w Polsce (11-01-2015) (zobacz w Google Play). Miejmy nadzieję, że odbędzie się to niebawem, gdyż jego interfejs wzbogaci się o polskie menu i ułatwi wydawanie komend. Na wstępie chciałem przypomnieć, że na rynku w obecnej chwili dostępne są dwa smartwatche o okrągłym designie, oraz prostokątne tj. Samsung Gear S, czy Sony SmartWatch 3. Niestety LG nie wypada najlepiej w stosunku do nich pod względem funkcjonalności. Ponieważ np. nie posiada GPS, Wi-Fi czy NFC. Ale czy tak naprawdę jest to aż tak potrzebne? Na dłuższą metę korzystanie z tych opcji przecież zużywa szybciej baterię, a to jest inteligentny zegarek, a nie drugi smartfon, prawda? Natomiast trzeba przyznać, że LG mógłby zostać wyposażony w głośnik, gdzie posłużył by np. w samochodzie jako zestaw głośnomówiący. Gdyż w innych sytuacjach będzie to zbędne np. w autobusie, czy na ulicy i tak trudno sobie wyobrazić gadanie do ręki ;)

Pierwsze wrażenia
Należy przyznać, że pudełko wraz z dostarczanym zestawem prezentuje się znakomicie. Nie jest to tandetna, wyginająca się tektura, a twarde solidne opakowanie posiadające nawet magnes do zamykania klapki. Dlatego pewnie też to wszystko trochę waży. Zestaw zawiera oczywiście SmartWatcha LG G Watch R i stację dokującą z ładowarką i kablem USB a z drugiej z końcówką microUSB. Oczywiście nie mogło zabraknąć dwóch jakże śmiesznie małych książeczek: skróconej instrukcji i ważnych informacji bezpieczeństwa użytkowania.
Nie można zapominać, że to Watch R niewątpliwie gra główną rolę. Prezentuje się on dostojnie. Wykonany jest ze stali nierdzewnej w pięknej czerni wraz z wymiennym paskiem o szerokości 22 milimetrów ze skóry cielęcej. Nie wygląda jak zabawką, bo z pewnością wyglądem imituje zwykłe zegarki co jest jego ogromną zaletą w przeciwieństwie do Samsunga, czy Sony. Moto360 jest również ciekawy głównie prezentowany w srebrnym kolorze posiada nieco większy wyświetlacz. Przekątna ekranu LG to 1,3 cala, co w porównaniu ze zwykłymi zegarkami pozwala zachować naturalność. Prostokątny Samsung ze swoimi dwoma cali wg. mnie jest natomiast zbyt duży. Wymienny pasek to też ogromna zaleta w porównaniu z konkurencją. Daje to nieskończone możliwości dopasowania go do swoich potrzeb, czy okazji. Zarazem po jakimś czasie wymiana może być potrzebna, gdyż prawdopodobnie skóra łatwo się zagna i może źle wyglądać (jak pokazują relacje foto, wideo).
Oprogramowanie inteligentnego zegarka to Android Wear. Obecnie (10-05-2015) rozprowadzany z dystrybucji amerykańskiej, po uruchomieniu z wersji 4x po jakimś czasie ukarze się nam informacja o aktualizacji do wersji 5.0.1 Lolipop (10-05-2015). Zegarek i aplikacja na smartfona uzyskuje nowe funkcjonalności, łatwą zmianę tarczy, czy np. możliwość zrobienia zrzutu ekranu z urządzenia.

Użytkowanie LG G Watch R
Na pierwszym miejscu plasuje się zdumiewający ekran o rozdzielczości 320 na 320 pikseli oraz doskonałej wyrazistości obrazu poprzez zagęszczenie 246 ppi (pikseli na cal), a także o pięknej czerni ekranu/szkła po wygaszeniu.

cd… kolejna część artykułu będzie powstawać na bieżąco. Proszę wybaczyć za nie dokończenie. Pojawią się także fotografię, zapraszam do śledzenia bloga i zadawanie ewentualnych pytań.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/6 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Podziel się wpisem na:
 • Facebook
 • Śledzik
 • Twitter
 • email
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Flaker
 • MySpace
 • Blip
 • Wykop
 • Poleć
 • co-robie
 • Spis
 • Spinacz
 • Wahacz
 • LinkedIn
 • Mój biznes
ustaw opis GG

Tagi: · · · · · ·

Podobne wpisy:

Starszy post <<

>> Nowszy post
Nie skomentowano jeszcze.

Skomentuj :-)

*

Powered by RaVns


Unikalnych: odwiedzających!
Dziękuję za zainteresowanie :)