RaVns Blog | Webmastering, xHTML, CSS, PHP, MySQL, SEO/SEM, Windows i inne

Dobry i tani polski hosting Hekko

Kup kurs w Stefa Kursów z linku i otrzymaj 30 zł = 3000 pkt Premium

Chcesz otrzymać kupony na Aliexpress 19 dolarów (dla nowego użytkownika 4 kupony) lub podaj kod w podsumowania koszyka INJFWAPD?

Zwrot z zakupów ze sklepach internetowych (Allegro, MediaMarkt, Aliexpress itp.) sprawdź procent

Nie masz jeszcze konta w Revolut? Załóż i ciesz się dobrym przewalutowaniem i nie tylko

Inwestuj na Mintos wpłać 500 euro i otrzymaj bonus 10 euro - bonus wyższy wraz z wpłatą.

wrz/13

11

Jak włączyć transmisję danych do połączenia z Internetem w Android? GPS lub Mapy Google nie działają?

Jak włączyć transmisję danych do połączenia z Internetem w Android? GPS lub Mapy Google nie działają?

Czy spotkałeś się z takim problem i komunikatami w Twoim urządzeniu z Android:
Błąd sieci ta aplikacja wymaga działającego połączenia transmisji danych.
Przepraszamy Aplikacja Mapy (proces com.google.android.apps.maps) została niespodziewanie zatrzymana. Spróbuj ponownie.
Lub zadajesz sobie pytanie:
Smartfon nie chce mi połączyć się z internetem. Jak włączyć przesyłanie danych? Jak włączyć transfer danych?
Lub – Nie mogę włączyć nawigacji, moje Mapy Google i GPS nie działają?


Poniższe wskazówki dotyczące nazw czy ścieżki dojścia do pewnych ustawień mogą się od siebie nieco różnić. Spowodowane jest to różnym nazewnictwem w zależności od używanej przez Ciebie wersji systemu Android.
Tutaj testowane na Android 4.1.2, ale podobnie wygląda diagnoza tego zachowania na każdym Androidzie, Windows Mobile, czy innym systemie mobilnym – procedury powinny być podobne, może pod innymi nazwami.

Na brak Internetu w urządzeniu nie ma wpływu informacja jak sobie myślimy, „”że WiFi działa i że widzi mi router i mogę bez problemu przeglądać strony i inne”.
Należy prześledzić poniższe wskazówki, by sprawić aby Twój Internet, transmisja danych zadziałała.

 • Włączamy telefon (to tak na dobry początek :D )
 • Sprawdzenie w pasku czy widnieje ikonka zasięgu sieci komórkowej
  Czy w ogóle karta SIM jest zamontowana w urządzeniu (czy nie ma przekreślenia, lub X),
  Czy widnieją tam ikona do przesyłu danych symbol H, E lub 3G, czy może tylko 2G (co prawda wolniejsze i chyba mało wydajne przy korzystaniu z Map Google czy Internetu).

  Czy nie jest włączony tzw. Tryb samolotowy (trybu offline) powodujący wyłączenie dostępu do sieci komórkowej (opcja dostępna najczęściej po chwilowym przytrzymaniu przycisku Zasilania/odblokowania), ale można korzystać z WiFi.
 • Czy internet jako usługa jest aktywna u operatora komórkowego.
 • Zdaje się, że najważniejsze to sprawdzić >> Ustawienia >> Sieci zwykłe i bezprzewodowe (+ więcej) >> Sieci komórkowe >> zaznaczyć Komórkowy transfer danych (Włącz transmisję danych przez sieć komórkową) czy Włącz przesył danych.
 • Sprawdzenie czy Internet i usługi transferu danych lub MMS są aktywne/skonfigurowane np. zakładka Xperia (w Ustawieniach) >> Ustawienia Internetu (Pobierz ustawienia dla Internetu i wiadomości MMS). Po wykonaniu tej czynności po kilkunastu sekundach ustawienia Internetu będą już dostępne – zapewne pojawi się także symbol H, 3G itp. w pasku z ikoną zasięgu.
 • Sprawdzenie czy i jaka aplikacja na Android mogłaby nam blokować dostęp do transmisji danych, np. Android Firewall, Mcafee, Avast itp. czy program APN/APN Switch – służący do blokady Internetu. Lub inne programy wyłączające lub blokujące transfer danych

Jeśli to nie przynosi skutku kolejno można próbować.

 • Może przejść w inne miejsce, aby zwiększyć zasięg. Może zadzwonić do operatora i zapytać, czy nie ma jakiś problemów z transmisją danych w sieci.
 • Restart telefonu – wyłączyć – włączyć telefon/tablet + wyciągnąć na chwilę baterię czy wcisnąć przycisk off lub inny (w przypadku niewymienialnej baterii)
 • Gdy nie działa tylko dana aplikacja – należy spróbować ponownie ją zainstalować ówcześnie odinstalowując obecną.

  Zdarzało się, że obecna wersja źle się zainstalowała należy ja przeinstalować. Lub z jakiejś przyczyny najnowsza wersja aplikacji (np. Google Maps) nie jest kompatybilna z waszym urządzeniem lub zawiera jakiś błąd.
 • Reset telefonu, czyli przywrócenie ustawień fabrycznych – wszelkie ustawienia aplikacji, SMSy, powiadomienia, kontakty itp. będą usunięte z urządzenia. Pozostaną tylko dane takie jak zdjęcia, filmy, pliki w pamięci wbudowanej lub np. karcie Micro SD. Cenne dane warto zsynchronizować z kontem Google lub za pomocą aplikacji Backup lub podobnej.
 • Może aktualizacja urządzenia do najnowszej wersji systemu Android.

Jeśli mamy już dostęp do Internetu zaś inne aplikacje używające neta działają a np. Mapy Google nadal nie działają
Może też być tak, że nawet, gdy jesteś na WiFi Google Maps się nie włączają.

Należy wejść w ustawienia >> Usługi lokalizacyjne i >> zaznaczyć oczywiście Satelity GPS (Zezwalaj aplikacjom na określenie lokalizacji przez GPS…) i Dostęp do mojej lokalizacji (Zezwalaj aplikacjom, które zapytały o pozwolenie, na używanie informacji o lokalizacji.) – jest to wymóg działania Map Google.
Zaznaczenie Usługa lokalizacyjna Google (Zezwalaj na przesyłanie do firmy Google anonimowych danych…) – nie jest wymagana, nie muszą wszystkiego wiedzieć, choć i tak wiele wiedzą.

Czasem to jeszcze za mało i nadal Mapy ba nawet GPS nie chce się załączyć. I wówczas jeśli aplikacja Mapy Google i jej składniki mamy również zainstalowane, a jeszcze ich nie uruchamialiśmy: Lokalnie, Nawigacja – to ekran powitalny zaproponuje nam przejście do opcji włączenia dostępu lokalizacji dla Google. Ewentualne przeinstalowanie Map Google może też pomóc w tej kwestii jw. wspomniano.
Przez nie włączenie dostępu do danych lokalizacyjnych inne aplikacje tego wymagające również nie będą działały jak na przykład nawigacje: NaviExpert, Janosik itp.

PS. Ciekawe programy do monitorowania transferu to: 3G Watchdog, Traffic Counter Extended, Traffic Counter Pro, NetCounter, Mobile Counter.

PS2. Mając abonament, czy dobrą taryfę w niektórych sieciach np. T-mobile po przekroczeniu transferu się nie płaci, ale po wykorzystaniu tego limitu Internet działa z bardzo słaba szybkością.

Jeśli spotkałeś się z innym problemem lub znasz jeszcze jakąś opcję rozwiązania problemu – napisz w komentarzu :)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/6 (20 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 10 votes)
Jak włączyć transmisję danych do połączenia z Internetem w Android? GPS lub Mapy Google nie działają?, 5.0 out of 6 based on 20 ratings
Podziel się wpisem na:
 • Facebook
 • Śledzik
 • Twitter
 • email
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Flaker
 • MySpace
 • Blip
 • Wykop
 • Poleć
 • co-robie
 • Spis
 • Spinacz
 • Wahacz
 • LinkedIn
 • Mój biznes
ustaw opis GG

Tagi: · · · · · · · ·

Podobne wpisy:

Konfiguracja poczty e-mail w systemie Android
Problem z pocztą Onet na Android
Konfiguracja TP-LINK TL-WN722N (Wi-Fi) w trybie pracy Access Point przy pomocy TP-LINK Wireless Conf...
Podstawowe, ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida
Konfiguracja modemu-routera ZTE MF60 i Aero2
Sony Xperia SP - recenzja - porównanie - smartphone godny polecenia

Starszy post <<

>> Nowszy post
3 komentarzy

 • leszek · 18 kwietnia 2015 z 08:54

  Witam !
  Ja mam takie coś jak wyłączam transmisje danych i po jakimś czasie chcę włączyć to niby się włącza ale nie pokazują się literki H i 3G i nie mogę się połączyć z internetem,dzieje się się to tylko jak wyłączę na dłuższy czas jak na pare minut to wszystko jest ok.dopiero po ponownym uruchomieniu jest wszystko dobrze.Robiłem reset,aktualizacje i nic nie pomogło.Z góry dziekuję za pomoc.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

  • Komentarz Admina RaVns · 19 kwietnia 2015 z 20:26

   Hmm możliwe, że sieć komórkowa musi chwile pomyśleć…. :) Jak to się będzie powtarzało to proponowałbym zadzwonić do operatora komórkowego i zapytać.
   Najlepiej wcześniej można by użyć innego smartfona i sprawdzić czy to nie wina urządzenia, że tak długo włącza transmisję.

   Ogólnie jej włączenie pozwala na działanie Internetu praktycznie momentalnie. A ustawienia w sieciach komórkowych najlepiej wybrać na automatyczne (typu CMDA/LTE itp.) Albo jakieś bez LTE. Może w tym też jest problem.

   Jeśli po ponownym uruchomieniu jest od razu to winą może być urządzenie, które nie pozwala szybko włączyć transmisji (bo telefon loguje się do sieci od razu z możliwe najlepszym dostępnym trybem H, 3G, lecz mogę się mylić). A nie używasz jakiegoś programu blokującego połączenie jak APN, czy firewalle lub inne?

   Ewentualnie Leszku jeśli znajdujesz się w obszarze słabszego dostępu do sieci komórkowej to on musi ją przez chwilę namierzyć. Wiadomo, że im wyższa technologia to z jej dostępnością będzie gorzej. Największe pokrycie kraju ma oczywiście 2G a Internet, 3G, LTE itp. mniejsze.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Odpowiedz

 • OLA · 1 stycznia 2015 z 19:56

  zrobiłam to co proponowałeś ( mam Sony Xperia M ) i nie pojawił się znaczek co robić ?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.0/5 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

Skomentuj :-)

*

Powered by RaVns


Unikalnych: odwiedzających!
Dziękuję za zainteresowanie :)