RaVns Blog | Webmastering, xHTML, CSS, PHP, MySQL, SEO/SEM, Windows i inne

Dobry i tani polski hosting Hekko

Kup kurs w Stefa Kursów z linku i otrzymaj 30 zł = 3000 pkt Premium

Chcesz otrzymać kupony na Aliexpress 19 dolarów (dla nowego użytkownika 4 kupony) lub podaj kod w podsumowania koszyka INJFWAPD?

Zwrot z zakupów ze sklepach internetowych (Allegro, MediaMarkt, Aliexpress itp.) sprawdź procent

Nie masz jeszcze konta w Revolut? Załóż i ciesz się dobrym przewalutowaniem i nie tylko

Inwestuj na Mintos wpłać 500 euro i otrzymaj bonus 10 euro - bonus wyższy wraz z wpłatą.

paź/13

20

Sony SmartWatch – zegarek czy gadżet? A może przyjemna przyszłość?

Sony SmartWatch – zegarek czy gadżet? A może przyjemna przyszłość?

Na pewno można powiedzie o nim, że robi ogromne wrażenie i budzi zaciekawienie w towarzystwie.
Takie urządzenia zazwyczaj nieco odróżniają się od pospolitego zegarka. Choć w przypadku SmartWatch ‘a jeśli ktoś lubi elegancję, zamiast dołączanego gumowego paska, może przy użyciu siodełka zamontować swój ulubiony metalowy pasek. W zestawie z zegarkiem otrzymuje się dwa paski w kolorze, czarnym i białym, siodełko i klips, czyli SmartWatch. Dlatego sądzę, że jest to przyjemna i użyteczna przyszłość przy współpracy ze smartphone tworzą wspaniały zestaw. Opinia na temat SmartWatch (wersja pierwsza) przedstawiona w tym artykule wynika z kilu miesięcznego używania tego sprzętu, a nie z testu parametrów jak w większości przypadków. Rożne opisy na Internecie mogą wprowadzać w błąd, a więc ta pierwsza, popularna jego wersja nosi dokładną nazwę: Sony SmartWatch MN2 gen II, zaś druga (od 2013-10): Sony SmartWatch 2 SW2. Proszę zwracać uwagę, bo na aukcjach łatwo można się pomylić.

Główne zalety i ciekawe funkcje SmartWatch:

 

 • Co najbardziej cieszy to informacja kto do nas wykonuje połączenie, ponieważ nie trzeba wyciągać smartphone z kieszeni,
 • Informacja o otrzymaniu SMSa, a także możliwość wyświetlenia jej na smartphone lub wybranie jako odpowiedzi do nadawcy ze wcześniej zdefiniowanych SMS,
 • Rożne dostępne wzory wyświetlania godziny od tarczy po cyfrowe,
 • Aby zobaczy godzinę można potrząsnąć zegarkiem albo dwukrotnie dotknąć jego szkiełka, albo w przypadku, gdy zawiodą te możliwości wciśnięcie bocznego przycisku. Najczęściej jednak chyba ze względów słabego dopracowania wstrząsania i dotyku trzeba używać bocznego przycisku w celu zobaczenia godziny. Ja nie odczuwam wielkiego kłopotu mimo używania przycisku.
 • Zegar świeci 15 sek. i ekran wygasa się trzykrotnie tonowo.
 • Możliwość instalacji już teraz coraz większej liczby aplikacji w postaci ikonek i widgetów. Najciekawsze:
  - sprawdzanie połączeń,
  - SMSów,
  - zmiana trybów głośności smartphone,
  - sprawdzanie pogody,
  - zarządzanie odtwarzaniem muzyki na smartphone (dla biegaczy, na rowerze),
  - odczytywanie powiadomień FB,
  - funkcja znajdź telefon,
  - przypomnienia, kalendarze,
  - pokaz slajdów (przy zastosowaniu dużych liter i wyłączeniu auto kontynuacji można wyświetlać stale obrazek – PS. Użyteczne może na jakąś ściągawkę :P wzór z fizyki :) ),
  - notatnik,
  - map GPS (wskazują pozycję GPS korzystając ze smartphone),
  - uruchomienie kamery, która na bieżąco pokazuje obraz na zegarku,
  - robienie zdjęć jako spustu migawki na odległość,
  - uruchomienie nagrywania
  - kalkulator z możliwością pierwiastków itp.

Z minusów to brak możliwości jakiejkolwiek rozmowy, czy słuchania muzyki z zegarka, a także nie posiada on kamery.
Jak działa SmartWatch?
Trzeba przyznać, że niestety nie jest on samodzielnym zegarkiem, który po uruchomieniu wskazuje godzinę. Do działania potrzebny mu jest np. smartphone z systemem Android minimum w wersji 2.1 oraz łączność Bluetooth min. w wersji 3.0. Po włączeniu SmartWatch i charakterystycznym zawibrowaniu odczekujemy ok. 3 sek., aż urządzenie nawiąże synchronizację z smartphone i po chwili jest gotowe do działania pokazując godzinę.
Odległość jaka jest dopuszczalna do jego działania to ok. 10 metrów, jeśli oddalimy się na zegarku ukaże się odpowiednia ikonka, a zegarek zawibruje i pozostanie nam tylko dostępna godzina, a reszta aplikacji będzie nieosiągalna. Taka sytuacja też będzie miała miejsce kiedy wyczerpie się bateria w smartphone. Godzina będzie nadal dostępna i aktualna aż do wyczerpania akumulatorka w SmartWatch’u. Jednym słowem wystarczy raz zsynchronizować zegarek ze smartphone, aby mieć minimum dostęp do godziny. Jest to dobre rozwiązanie. Natomiast pełny dostęp do aplikacji otrzymujemy tylko, gdy urządzenia się „widzą” ze sobą.
odbywa się przez smartphone, tam też można je konfigurować i stamtąd wszelkie informacje przesyłane są do SmartWatch’a.
Obsługuje się go przesuwając palcem w górę lub dół i wybierając pomiędzy aplikacjami a widgetami, szczypnięcie palcami (z rozstawionych palców na ekranie zbliżamy je do siebie) powoduje powrót do ekranu wyżej. Podwójny dotyk (jeśli ustawione, zależne od formatu wyświetlania godziny) pokazuje godzinę, a pojedyncze przy „świecącej” godzinie przechodzi do ekranu głównego.
Prawdopodobnie może on śmiało działać z telefonami innych marek niż Sony, lecz np. odbieranie rozmów czy inne funkcję mogą nie działać.
Jak długo SmartWatch działa na baterii?
W brew często spotykanym krzywdzącym filmikom i opiniom w Internecie. Zegarek po pełnym naładowaniu przy używaniu go główne do sprawdzania godziny, czytania SMSów, sprawdzenia połączeń, używaniu sporadycznie jakiejś innej aplikacji – potrafi wytrzyma do 3-4 dni, a niekiedy i więcej. Oczywistym jest, gdy chcielibyśmy cały czas oglądać pokaz slajdów, mieć widoczną mapę Google, przekazywać obraz z kamery, czy grać w jakieś gry. To przy tak intensywnym wykorzystaniu za ok. 6 godz. możemy spodziewa się kolejnego ładowania.
Jeśli chodzi o samo ładowanie urządzenia wykonuje się to przez podłączenie go specjalnym kablem np. do komputera, gdzie z je danej strony jest końcówka USB a od strony SmartWatch trzy piniowe płaskie złącze. Ponadto trudno jest ładować go bez ówczesnego zdjęcia klipsa z paska. Dzieję się tak, ponieważ dolna część klipsa nie ma tak dużego rozwarcia aby zmieścić kabel. Jeśli zaś używamy go we wspomniany sposób to zdejmowanie paska z klipsa nie stanowi większego problemu.
A jak sprawa baterii ma się w naszym smartphone? Z racji, że działa on w połączeniu Bluetooth 4.0, które charakteryzuje się niewielką prądożernością tak o to z ogólnego stanu baterii smartphone znika tylko ok. 2 do 5%, więc prawie, że nic.
SmartWatch to ciekawe urządzenie, z mojej strony godne polecenia. Nie jest powiedziane, że należy go używać codziennie, na inne okazje warto mieć w posiadaniu tradycyjny, dostojny zegarek 

W obecnej chwili, czyli 14.10.2013 Sony zaprezentowało nową jego wersję SmartWatch 2 SW2, która posiada lepszą rozdzielczość ,wodoodporność IP57 oraz współpracuje poprzez NFC ze smartfonami, większy o ok. 6 mm i grubszy o 1 mm od poprzednika.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/6 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Sony SmartWatch – zegarek czy gadżet? A może przyjemna przyszłość?, 6.0 out of 6 based on 1 rating
Podziel się wpisem na:
 • Facebook
 • Śledzik
 • Twitter
 • email
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Flaker
 • MySpace
 • Blip
 • Wykop
 • Poleć
 • co-robie
 • Spis
 • Spinacz
 • Wahacz
 • LinkedIn
 • Mój biznes
ustaw opis GG

Tagi: · · ·

Podobne wpisy:

Konfiguracja poczty Onet w systemie Android (podobnie w WP, Interia...)
Konfiguracja poczty e-mail w systemie Android
Problem z pocztą Onet na Android
Sterowanie komputerem za pomocą Androida i TeamViewera
Skype Test Call - Rozmowa testowa Skype po angielsku zamiast po polsku?
Konfiguracja modemu-routera ZTE MF60 i Aero2

Starszy post <<

>> Nowszy post
Nie skomentowano jeszcze.

Skomentuj :-)

*

Powered by RaVns


Unikalnych: odwiedzających!
Dziękuję za zainteresowanie :)