RaVns Blog | Webmastering, xHTML, CSS, PHP, MySQL, SEO/SEM, Windows i inne

Dobry i tani polski hosting Hekko

Kup kurs w Stefa Kursów z linku i otrzymaj 30 zł = 3000 pkt Premium

Chcesz otrzymać kupony na Aliexpress 19 dolarów (dla nowego użytkownika 4 kupony) lub podaj kod w podsumowania koszyka INJFWAPD?

Zwrot z zakupów ze sklepach internetowych (Allegro, MediaMarkt, Aliexpress itp.) sprawdź procent

Nie masz jeszcze konta w Revolut? Załóż i ciesz się dobrym przewalutowaniem i nie tylko

Inwestuj na Mintos wpłać 500 euro i otrzymaj bonus 10 euro - bonus wyższy wraz z wpłatą.

paź/13

24

Konfiguracja modemu-routera ZTE MF60 i Aero2

Konfiguracja modemu-routera ZTE MF60 i Aero2

Jeśli zadajesz sobie następujące pytania. Jak uruchomić Aero2 na modemie ZTE MF60? Jak skonfigurować swój mobilny modem z funkcją routera ZTE MF60 (od T-mobile) do pracy z darmowym internetem Aero2? Masz problemy z konfiguracją albo ustawieniem ręcznego APN dla Aero2? Lub na wyświetlaczu modemu masz informację ,że Twój bezprzewodowy mobilny router jest Rozłączony, sieć PL-PLUS.
W takim razie zapoznaj się z obrazkową wskazówką poniżej.
Konfiguracja ZTE MF60 od Plusa czy innego operatora/producenta powinna przebiegać podobnie – także możesz się również zapoznać z tą poradą.

Na początku podłączamy kablem USB urządzenie z komputerem. Gdy nastąpi instalacja sterowników i uruchomienie programu routera na pulpicie utworzy się skrót do Internet Managera – gdzie klikając na niego możemy przejść do konfiguracji ZTE MF-60.
Jeśli natomiast próbujemy wejść poprzez ten skrót do trybu konfiguracji routera lub wpisujemy w przeglądarce ręcznie jego adresy podając http://ufi.home lub zamiennie IP 192.168.0.1, a to nie przynosi nam skutku i wyświetla się błąd lub inna strona logowani itp. To powinniśmy odłączyć się od wszelkich innych sieci kablowych, Wi-Fi ponieważ ich brama domyślna też może posiadać takie IP do zarządzania.

Nawigacja po stronie:
Konfiguracja ZTE MF60. (kilka prostych kroków – zrzuty od 1 do 14)
Lista innych dodatkowych ustawień.
Połączenie urządzeń przez WPS (łącznie bez hasła do Wi-Fi).
Zmiana hasła do panelu administracyjnego ZTE MF60.
Zdjęcie podłączonego do Aero2 modemu-routera ZTE MF60.

Aby zobaczyć obrazek w pełnym rozmiarze kliknij na niego.
Często podczas wykonywania poniższych kroków zwłaszcza w stanie rozłączenia przechodzenie po zakładach konfiguracji jest czasochłonne i może zmieniać język, ale wówczas należy kliknąć jakąś zakładkę obok i powrócić do żądanej lub wstecz, aby wrócić do stanu normalnego wyświetlania.

Jeżeli dokonywałaś/łeś już ustawień nazwy sieci bezprzewodowej, szyfrowania, hasła itp. możesz przejść do ustawień APN dla Aero2 do Zrzutu 11. Przeglądarka – Ustawienia APN.


Zrzut 1. Windows – sprawdzenie podłączenia do sieci. Wchodzimy w Panel sterowania >> Sieci i Internet >> Połączenia sieciowe >> klikamy na inne połączenia prawym klawiszem myszy i wybieramy Wyłącz zostawiając tylko połączenie z nazwą ZTE Wireless Ethernet Adapter (do tego okna można też przejść wybierając koło zegarka w prawym rogu ekranu opcje Centrum sieci i udostępniania) – przedstawiane tu ekrany dotyczą systemu Microsoft Windows 8 lecz nie stoi nic na przeszkodzie aby skonfigurować mobilny ZTE przy użyciu innego systemu.
Windows - sprawdzenie podłączenia do sieci

Zrzut 2. Windows – Centrum sieci i udostępniania. Wchodzimy w Panel sterowania >> Sieci i Internet >> Centrum sieci i udostępniania >> i sprawdzamy czy mamy połączenie z jedną siecią. Jeśli mieliśmy więcej połączeń to teraz powinno być tylko jedno.
Windows - Centrum sieci i udostępniania

Zrzut 3. Przeglądarka internetowa – logowanie do ZTE MF60. Wpisujemy w pasku przeglądarki adres IP 192.168.0.1 (najlepiej) w celu zalogowania do urządzenia ZTE MF60.
Aby zalogować się do urządzenia wpisujemy hasło admin. Jeśli to nie działa należy je zresetować do ustawień fabrycznych.
Przeglądarka internetowa - logowanie do ZTE MF60

Zrzut 4. Przeglądarka – Konfiguracja 1. Po zalogowaniu proponowane jest nam przejście przez etapy Szybkiej konfiguracji. Tak, więc możemy od tego zacząć i wstępnie ustawić parametry urządzenia. Wszystkie opcje zawsze możemy cofnąć, powtózyć lub ustawić bez kreatora w menu obok.
Przeglądarka - Konfiguracja 1

Zrzut 5. Przeglądarka – Konfiguracja 2 – APN. Jeśli mamy stworzony wcześniej APN to wybieramy opcję ręczny. Jeżeli pierwszy raz uruchamiamy urządzenie pozostawiamy APN automatyczny (później to ustawimy). APN (ang. Access Point Name) to nazwa konkretnej sieci komórkowej GSM i UMTS lub usługi, dzięki której użytkownik może korzystać z transmisji danych przesyłanych z zewnętrznych sieci. Tu chcielibyśmy wymieniać dane w Aero2.
Przeglądarka - Konfiguracja 2 - APN

Zrzut 6. Przeglądarka – Konfiguracja 4 – SSID. Tutaj podajemy nazwę dla naszej sieci bezprzewodowej (SSID), którą będą widzieć inne urządzenia. Alternatywnie możemy też później ją ukryć, aby tylko gdy znamy jej nazwę do niej się zalogować.
Przeglądarka - Konfiguracja 4 - SSID

Zrzut 7. Przeglądarka – Konfiguracja 5 – Zabezpieczenie. Wybieramy z listy tryb szyfrowania połączenia i podajemy hasło. Wiedząc, że najsłabsze szyfrowanie połączenia to WEP a najlepsze WPA2. Pozwoli to nam zabezpieczyć się przed dostępem przypadkowych osób do routera – tylko ci co znają hasło mogą się do niego logować.
Przeglądarka - Konfiguracja 5 - Zabezpieczenie

Zrzut 8. Przeglądarka – Podsumowanie. Na koniec zobaczy podsumowanie dokonanych ustawień – klikamy Zastosuj.
Przeglądarka - Podsumowanie

Zrzut 9. Przeglądarka – Ustawienia 3G – ogólne. Teraz dla sprawdzenia i dopełnienia ustawień wchodzimy w menu obok na Ustawienia >> i Ustawienia 3G >>. Tutaj mamy poglądowe ustawienia sieci.
Przeglądarka - Ustawienia 3G - ogólne

Zrzut 10. Przeglądarka – Wybór sici-pasma. Pozostawiamy na automatyczny.
Przeglądarka - Wybór sici-pasma

Zrzut 11. Przeglądarka – Ustawienia APN. najbardzij interesuje nas ta zakładka. Wybieramy Ręczny APN po czym u dołu klikamy na dodaj oczywiście jeśli na tej liście nie mamy Aero2.
Wpisujemy tylko trzy parametry:
Nazwa np.: Aero2
APN: darmowy
DNS: automatyczny DNS
pozostałe wszystkie inne opcje pozostawiamy puste tj. np.: nazwa użytkownika, hasło, uwierzytelnianie.
Na koniec klikamy Zapisz.
Jeśli po odświeżeniu strony lub wejściu ponownym w Ustawienia APN widnieje inny APN należy wybrać Aero2 i kliknąć u dołu na Domyślny.
Przeglądarka - gggg11

Od teraz mamy już wszystkie dane niezbędne do urchomienia naszego Aero2. Jeśli jeszcze po tej operacji nie ono nie działa należy ustawić automatyczne łączenie.

Zrzut 12. Przeglądarka – Połączenia WAN. Jeżeli chcemy, aby router samodzielnie łączył się z Aero2 to najlepiej wybrać opcję Zawsze wł. (mimo, że mogła być wcześniej zaznaczona) i klikamy Zastosuj.
Przeglądarka - Połączenia WAN

Zrzut 13. Przeglądarka – Połączenia WAN Roaming. W ukazanym okienku klikamy na OK, aby potwierdzić przesył danych w Roamingu.
Przeglądarka - Połączenia WAN Roaming

Zrzut 14. Przeglądarka – Mamy połączenie z Aero2. Od teraz powinniśmy zauważyć na pasku powyżej oraz na urządzeniu stan Połączony.
Przeglądarka - Mamy połączenie z Aero2

Zakończyliśmy konfigurację urządzenia. Reszta poniższych zrzutów zawiera opis innych ciekawych funkcji routera, które można prześledzić do jego lepszego przystosowania. Będą to m.in. konieczne ustawienie nowego hasła administratora, czy czasu wyłączenia bezczynnego routera.

Zrzut 15. Przeglądarka – lista podłączonych stacji-urządzeń. Ustawienia >> Ustawienia Wi-Fi >> lista stacji. Tutaj możemy zobaczyć numer stacji o adres MAC karty sieciowej danego urządzenia.
Przeglądarka - lista podłączonych stacji

Zrzut 16. Przeglądarka – Ustawienia Wi-Fi Podstawowe. Ustawienia >> Ustawienia Wi-Fi >> Podstawowe. Tutaj możemy wybrać tryb sieci, zmienić nazwę, rozgłaszanie, numer kanłu itp.
Przeglądarka - Ustawienia Wi-Fi Podstawowe

Zrzut 17. Przeglądarka – Ustawienia Wi-Fi Zabezpieczenia. Ustawienia >> Ustawienia Wi-Fi >> Zabezpieczenia. W tej zakładce można edytować tryb szyfrowania oraz hasło do sieci bezprzewodowej.
Przeglądarka - Ustawienia Wi-Fi Zabezpieczenia


Jak szybko uzyskać dostęp do bezprzewodowego routera bez podawania hasła?

Np. na danym urządzeniu, które chcemy podłączyć do ZTE MF60: telefon, tablet, laptop itp.
Należy w opcjach bezprzewodowych lub na obudowie danego urządzenia włączyć przycisk/opcję WPS (dwie półokrągłe strzałki) odpowiadający za podłączenie hosta do routera (pozwalające sparować urządzenia w określonym czasie bez podawania haseł) i teraz klikamy również przycisk WPS na routerze przez 3 sek. aż do momentu pojawienia się informacji Aktywacja WPS Aktywna. Od teraz urządzenie w kilka sekeund połączy się z naszym routerem i tryby WPS samodzielnie się wyłączą po krótkim czasie.

Zrzut 18. Przeglądarka – Ustawienia Wi-Fi WPS. Ustawienia >> Ustawienia Wi-Fi >> WPS. Można wybrać WPS PBC aby nie konfigurować PIN.
Przeglądarka - Ustawienia Wi-Fi WPS

Zrzut 19. Przeglądarka – Firewall Filtrowanie. Ustawienia >> Firewall >> Filtrowanie. Tuaj włączając tą opcję można tworzyć reguły określając, które urządzenia o danym MAC mogą się logować do routera i wiele innych.
Przeglądarka - Firewall Filtrowanie


Zrzut 20. Przeglądarka – Zarządzanie Hasło Admina. Ustawienia >> Zaawansowane >> Zarządzanie. Dla naszego bezpieczeństwa podajemy nowe hasło administratora. Gdy tego nie zrobimy ktoś podłączając się kablem USB lub przez Wi-Fi może usyzkać dostęp do routera podając domyślne hasło. Tak, więc wpisujemy obecne hasło i poniżej nowe.
Przeglądarka - Zarządzanie Hasło Admina

Zrzut 21. Przeglądarka – Router IP DHCP. Ustawienia >> Zaawansowane >> Router. Możemy zmienić IP, czas przydzielonego IP włączyć/wyłączyc serwer DHCP (sam nadaje odpowiednie IP urządzeniom – nie trzeba ręcznie konfigurować) i ustawić pulę przyznaczanych adresów dla urządzeń łączących się z ZTE MF60.
Przeglądarka - Router IP DHCP

Zrzut 22. Przeglądarka – Zarządzanie zasilaniem. Ustawienia >> Zaawansowane >> Zarządzanie zasilaniem. Ta opcja pozwala ustalić po jakim czasie, gdy żadne urządzenie nie jest podłączone i aktywne w sieci bezprzewodowej routera, by go wyłączyć po określonym czasie. Można ustawić 15, 30 minut itp. Przydatne w celu oszczędzania baterii.
Przeglądarka - gggg11

Zrzut 23. Przeglądarka – Dzielenie się plikami z karty SD. Opcja Karta pamięci SD po ówczesnym jej zamontowaniu pozwala udzielać pliki, podłączonym urządzeniom w celu ich pobrania. Jest to ciekawe opcja.
Przeglądarka - Karta pamięci SD

Stan urządzenia oraz widok po wylogowaniu prezentują poniższe obrazki.

Zrzut 24. Przeglądarka – ZTE MF60 Start. Ekran Startowy. przedstawia konfigurację WLAN (Wi-Fi) oraz WAN (sieci zewnętrznej)
Przeglądarka - ZTE MF60 Start

Zrzut 25. Przeglądarka – Połączony z siecią Aero2 ZTE MF60 Panel logowania.
Przeglądarka - gggg11


Zrzut 26. ZTE MF60 – Połaczony. Zdjęcie połączonego routera z Aero2 i jednym podłączonym urządzeniem.
Przeglądarka - ZTE MF60 - Połaczony

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.2/6 (6 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 9 votes)
Konfiguracja modemu-routera ZTE MF60 i Aero2, 5.2 out of 6 based on 6 ratings
Podziel się wpisem na:
 • Facebook
 • Śledzik
 • Twitter
 • email
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Flaker
 • MySpace
 • Blip
 • Wykop
 • Poleć
 • co-robie
 • Spis
 • Spinacz
 • Wahacz
 • LinkedIn
 • Mój biznes
ustaw opis GG

Tagi: · · · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Podobne wpisy:

Bezpośrednie połączenie dwóch komputerów na przykładzie Windows: 7, Vista, XP
Aktualizacja telefonu LG GT540 (Swift) z Android 1.6 do 2.1 Update 1 (Eclair)
Konfiguracja TP-LINK TL-WN722N (Wi-Fi) w trybie pracy Access Point przy pomocy TP-LINK Wireless Conf...
Sterowanie komputerem za pomocą Androida i TeamViewera
Skype Test Call - Rozmowa testowa Skype po angielsku zamiast po polsku?
Sony SmartWatch – zegarek czy gadżet? A może przyjemna przyszłość?

Starszy post <<

>> Nowszy post
19 komentarzy

 • Grzegorz · 4 listopada 2014 z 06:38

  a u mnie wszystko działało jak nalezy, az do pewnego momemntu, gdy po dwóch tygodniach na wiele dni bezpowrotnie pojawil się taki oto komunikat:

  http://naforum.zapodaj.net/223b01befa9f.jpg.html

  No i teraz nie wiadomo co zrobić. Zwracałem sie do bok Aero2 , ale nie udzielają żanych wskazówek technicznych.

  Co zrobic w takim wypadku? Bardoz dziekuję za pomoc.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

  • Komentarz Admina RaVns · 17 grudnia 2014 z 21:26

   A jest możliwość, że brakuje zasięgu?
   Może wyłączyć baterie na kilka sekund i włożyć ponownie.
   Może sprawdzić czy karta SIM się nie przesunęła, może włożyć do komórki czy innego urządzenia w celu sprawdzenia?
   Może mieli akurat jakąś chwilową awarię?
   Wpisując jaką kolwiek stronę w adres przeglądarki, kod captcha potwierdzasz poprawnie?

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Odpowiedz

 • Adam · 29 sierpnia 2014 z 15:32

  Wszystko robie tak jak jest napisane , ale nadal nic nie działa.
  Wcześniej używałem tego modemu normalnie z kartą t-mobile. Teraz po włożeniu karty aero2 jest tak jak opisane przez admina , jest zasięg z PL-PLUS. Próbowałem konfigurować pare razy , również resetowałem urządzenie i nadal nic. Przy podłączeniu wyskakuje komunikat ” Połączenie nie powiodło się”

  POMOCY !!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

  • Komentarz Admina RaVns · 17 grudnia 2014 z 21:08

   Jeśli na pewno zrobiłeś wszystkie kroki po kolei, wszystko jest ważne co opisano to powinno być ok.
   Jeśli natomiast połączenie nie powiodło się to mogło to oznaczać to, jak wspomniałeś, że miałeś wcześniej inną kartę zresetowałeś urządzenie, ale komputer/smartfon nadal pamięta stare hasło do sieci. Najlepiej jest kliknąć (w Android przytrzymać palcem daną sieć) na daną sieć prawym przyciskiem myszy i dać opcję: „Zapomnij sieć” lub podobne. Wówczas będzie można wpisać nowe hasło do sieci Wi-Fi.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Odpowiedz

 • razer · 20 sierpnia 2014 z 20:42

  Dzięki za tutorial. Działa świetnie!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

 • Jaro · 22 lipca 2014 z 21:59

  Dzięki za instrukcję,udało się.
  Mam pytanko co zrobić z „captcha” w Aero2 ? Co godzinę muszę przepisać obrazek, a następnie rozłączyć i połączyć się znowu. Niestety router znajduje się na strychu z powodu słabego zasięgu. A chodzenie po schodach co godzinę i ręczne wznawianie połączenia jest bez sensu. Czy można wznawiać z poziomu przeglądarki?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

  • Komentarz Admina RaVns · 17 grudnia 2014 z 20:57

   :)
   Zdaje się, że nie można :( Ale można by spróbować dokupić antenę zewnętrzną za ok. 100 zł w kształcie takiego stożka koguta policyjnego. Powinna poprawić sygnał może nie będzie trzeba chodzić na strych.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Odpowiedz

 • dominik · 14 czerwca 2014 z 15:31

  mega fajny opis, to działa, bardzo dziękuję

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

 • Piotr · 21 marca 2014 z 08:40

  Bardzo dobry opis konfiguracji.kupiłem używkę i trochę problemów z ustawieniami, teraz działa. Dzięki serdecznie

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

 • Piotr · 17 marca 2014 z 12:06

  Super opis , dzięki, zadziałało.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

 • Damian · 12 marca 2014 z 19:38

  witam, mam router taki sam jak tutaj na foto i również menu konfiguracji z t-mobile i włożoną kartę z Aero2 i robię identycznie jak w instrukcji tutaj i cały czas ROZŁĄCZONY a jestem w zasięgu Aero2. Proszę o pomoc jakąś. damian14x@interia.pl

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

  • Komentarz Admina RaVns · 12 marca 2014 z 22:43

   Witam Damianie,

   jeśli faktycznie nie chce się modem skonfigurować to prześledź jeszcze raz bardzo dokładnie wszystkie kroki, każde kliknięcie jest ważne.
   Może sprawdź, czy karta jest aktywowana/SPRAWNA. Podobno wydawca kart zastrzega, że są praktycznie od razu gotowe do użycia. Dobrze byłoby WŁOŻYĆ KARTĘ DO JAKIEGOŚ TELEFONU/SMARTPHONE’A, tam też można wybrać ustawienia VPN jak dla modemu i sprawdzić, czy działa Internet. Ogólnie po włożeniu jej będzie wiadomo, czy ma jakiś błąd, czy jest zepsuta….

   Później upewnij się, o tym co pisałem poprzednikowi o sprawdzeniu zrzutu 12.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Odpowiedz

 • gorek · 9 marca 2014 z 19:25

  Generalnie wszystko ok tylko postępowałem zgodnie z instrukcją i nawiązałem połączenie. Tylko jak modem wyłączę to później modem nie chce się połączyć tylko muszę wchodzić do jego menu i znowu nawiązywać połączenie z zakładki Połączenia Wan. Lub od nowa konfigurowć router.

  Czy da się ustawić tak modem aby zawsze po włączeniu sam się Łączył.

  Proszę o pomoc.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

  • Komentarz Admina RaVns · 11 marca 2014 z 00:35

   Witam,

   proszę sprawdzić, czy aby na pewno jak na zrzucie 12 jest zaznaczona opcja Typ połączenia WAN zawsze włączony. Kliknąć to zaznaczenie jeszcze raz mimo, że jest zaznaczone, zastosować opcje, potwierdzić roaming – sądzę, że podziała. Jeśli nie to może wykonać konfigurację od początku, ale ówcześnie najlepiej zresetować modem do ustawień fabrycznych, aby wyczyścić wszelkie opcje: przytrzymując wciśnięte przez chwilę przyciski WPS i Włączania do momentu zgaszenia ekranu, urządzenie powinno się włączyć ponownie, już zresetowane. i wykonać jeszcze raz cały proces ustawień dokładnie jak we wskazówce.
   A jeśli to nie pomoże to w ostateczności może z jakiś przyczyn jest to wada urządzenia – ale powyższe pewnie się uda.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Odpowiedz

 • Stan · 22 lutego 2014 z 10:35

  Wielkie dzięki za konfigurację do Areo2

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

 • Leszek · 11 lutego 2014 z 12:52

  Dzieki. Bardzo przydał się ten opis.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz

 • Janek · 21 stycznia 2014 z 14:01

  Dzięki za artykuł. Był przydatny, zwłaszcza konfiguracja

  Pozdrawiam

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.7/5 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)

  Odpowiedz

 • Inka · 2 grudnia 2013 z 22:41

  Chętnie skorzystam z zamieszczanych tu artykułów i porad. Dziekuje:)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.7/5 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)

  Odpowiedz

  • Komentarz Admina RaVns · 3 grudnia 2013 z 01:55

   Bardzo się cieszę i zapraszam :)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 3.7/5 (3 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 3 votes)

   Odpowiedz

Skomentuj :-)

*

Powered by RaVns


Unikalnych: odwiedzających!
Dziękuję za zainteresowanie :)