RaVns Blog | Webmastering, xHTML, CSS, PHP, MySQL, SEO/SEM, Windows i inne

Dobry i tani polski hosting Hekko

Kup kurs w Stefa Kursów z linku i otrzymaj 30 zł = 3000 pkt Premium

Chcesz otrzymać kupony na Aliexpress 19 dolarów (dla nowego użytkownika 4 kupony) lub podaj kod w podsumowania koszyka INJFWAPD?

Zwrot z zakupów ze sklepach internetowych (Allegro, MediaMarkt, Aliexpress itp.) sprawdź procent

Nie masz jeszcze konta w Revolut? Załóż i ciesz się dobrym przewalutowaniem i nie tylko

Inwestuj na Mintos wpłać 500 euro i otrzymaj bonus 10 euro - bonus wyższy wraz z wpłatą.

paź/10

20

Mit głoszący, że – celem optymalizacji witryn pod kątem wyszukiwarek jest zdobycie najwyższych pozycji rankingowych

Mit głoszący, że – celem optymalizacji witryn pod kątem wyszukiwarek jest zdobycie najwyższych pozycji rankingowych

Mit ten jest rozpowszechniany i zupełnie nieprawdziwy.

Częściowym celem optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek jest uczynienie jej bardziej widoczną w wyszukiwarkach, tak aby można było ją łatwiej znaleźć. Jeśli w ciągu jakiegoś czasu dzięki wyszukiwarkom ruch na witrynie rośnie i staje się bardziej jednorodny oraz dopasowany do jej tematyki pod względem profilu odwiedzających witrynę użytkowników, oznacza to, że kampania marketingowa witryny w wyszukiwarkach powiodła się.

Ogólnie 6 –  7 procent całkowitego ruchu na większości witryn pochodzi z komercyjnych wyszukiwarek internetowych. Udana kampania marketingowa powinna pomóc w osiągnięciu większego udziału ruchu pochodzącego z wyszukiwarek, wahając się w wielkości od 10 – 30 procent

(wg Shari Thurow), choć nie można tego jednocześnie określi z racji różnorodności witryn. Pewne jest, że strona internetowa wydawcy publikacji zazwyczaj otrzyma o wiele więcej ruchu pochodzącego z wyszukiwarek od strony sklepu internetowego.

Skupiając się na statystykach i raportach pochodzących z narzędzi analitycznych (np.  Google Analitics) można testować i obserwować użyteczność witryny. Jeśli widzimy, że użytkownik poszukuje produktu, którego nie mamy, należy pomyśleć o jego wprowadzeniu lub jeśli mamy – o usytuowaniu go w bardziej dostępnym miejscu (jeśli więcej zapytań w wyszukiwarce naszej strony dotyczy np.  lamp plazmowych niż lamp biurowych – zamieszczamy je gdzieś wyżej – na „linii wzroku”). Jeśli internauci trafiają na konkretną stronę produktu, ale szybko ją opuszczają – wskazywać to może na zbyt trudny albo nie wystarczający jego opis. Może zdjęcie produktu jest nie wyraźne, cena zbyt wysoka, sposób dokonywania zakupu jest niewygodny w obsłudze? A może użytkownik nie ma jasnego poczucia na jakiej stronie się znajduje – potrzebne jest wówczas większe skupienie na doprecyzowaniu słów kluczowych.

Analizując te zachowania powinniśmy uaktualnić swoją stronę w oparciu o kwestie wynikające z zachowań użytkowników, które powinny nam dać do zrozumienia, jaki obrać kierunek działania zmierzający do coraz lepszego sprostania oczekiwaniom użytkowników.
Na sukces witryny internetowej składa się wiele czynników. Spowodowanie, że stronę łatwo będzie odnaleźć, to tylko jedna części równania, z wielu innych składających się na całość.

Zmiany na stronie należy dokonać w momencie, kiedy będzie to korzystne dla użytkowników. Jeśli mimo to jakaś zmiana nie spowoduje uzyskania wyższej pozycji w rankingu wyszukiwarki, a sprzedaż oferowanych usług i produktów zwiększy się, kogo obchodzi to, że witryna ta nie jest obecnie numerem jeden w wynikach wyszukiwania?

Właściwa perspektywa jest kluczowa dla uzyskania wysokiej widoczności w wyszukiwarkach i stworzenia strony przyjaznej dla użytkownika. Skupienie się tylko na samym pozycjonowaniu często powoduje, że odbiór strony przez użytkownika jest gorszy.

——————
Zawarte treści zaczerpnięte są na podstawie książki autorstwa Shari Thurow.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/6 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Podziel się wpisem na:
 • Facebook
 • Śledzik
 • Twitter
 • email
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Flaker
 • MySpace
 • Blip
 • Wykop
 • Poleć
 • co-robie
 • Spis
 • Spinacz
 • Wahacz
 • LinkedIn
 • Mój biznes
ustaw opis GG

Tagi: · · · · · · · · · · · · · ·

Podobne wpisy:

Mit o gwarantowanej pozycji rankingowej
Mit mówiący o potrzebie zgłaszania witryny do tysięcy wyszukiwarek
Mit głoszący, że optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek nie daje dobrego zwrotu z inw...
Mit głoszący, że marketing w wyszukiwarkach to synonim reklamy w wyszukiwarkach
Mit głoszący, że efektywny marketing w wyszukiwarkach zawsze powinien być realizowany przez...
Mit głoszący, że wysokie pozycje rankingowe można osiągnąć bez konieczności zmiany witryny

Starszy post <<

>> Nowszy post
Nie skomentowano jeszcze.

Skomentuj :-)

*

Powered by RaVns


Unikalnych: odwiedzających!
Dziękuję za zainteresowanie :)