Dobry i tani polski hosting Hekko
Kup kurs w Stefa Kursów z linku i otrzymaj 30 zł = 3000 pkt Premium
Chcesz otrzymać kupony na Aliexpress 19 dolarów (dla nowego użytkownika 4 kupony) lub podaj kod w podsumowania koszyka INJFWAPD?
Zwrot z zakupów ze sklepach internetowych (Allegro, MediaMarkt, Aliexpress itp.) sprawdź procent
Nie masz jeszcze konta w Revolut? Załóż i ciesz się dobrym przewalutowaniem i nie tylko
Inwestuj na Mintos wpłać 500 euro i otrzymaj bonus 10 euro - bonus wyższy wraz z wpłatą.
18
Mit mówiący, że wykupienie reklamy w wyszukiwarce poprawi pozycję rankingową w normalnych wynikach wyszukiwania
Brak komentarzy · Artykuł autorstwa RaVns, kategoria SEM, SEO
Ilość odsłon wpisu: 2 163
Ten mit wynika z mylnego powiązania przyczyny i skutku tłumaczy Shari.
Kiedy firma uruchamia nową witrynę, często dla zwiększenia widoczności wykupuje na początku reklamy w wyszukiwarkach. Przy okazji sprawdzania, czy reklama pojawia się w wynikach wyszukiwania, ktoś w firmie zauważa, że adres URL witryny pojawia się także na liście normalnych wyników wyszukiwania. Pierwsza myśl, jaka często przychodzi ludziom do głowy, to: „Świetnie, wystarczyło tylko wykupić reklamę i nasza strona już jest w wynikach wyszukiwania!”. Czy to prawda?
Nie. Skorzystanie z usługi AdWords firmy Google nie sprawi, że strona zostanie w zwykłych wynikach wyszukiwania sklasyfikowana na lepszej pozycji. Zakup reklam w wyszukiwarce Yahoo! nie spowoduje umieszczenia strony wyżej w rankingu wyników wyszukiwania na tej stronie. Algorytmy wyświetlające reklamy w wyszukiwarkach i generujące listę adresów URL stron najlepiej odpowiadających szukanemu wyrażeniu są zupełnie inne.
Żeby reklama została wyświetlona w wyszukiwarce, trzeba za to zapłacić.
Żeby strona znalazła się na wysokiej pozycji w rankingu stron, musi zawierać trzy podstawowe elementy, przedstawiane przez Shari:
- Treść zawierającą słowa kluczowe. Strona musi zawierać wyrazy i wyrażenia kluczowe, które ludzie wpisują do wyszukiwarki.
- Architekturę informacji oraz odpowiedni interfejs użytkownika. Projektant witryny musi ułatwić robotom wyszukiwarek dostęp do słów znajdujących się na stronach za pomocą właściwego systemu nawigacji, struktury adresów URL, odpowiednich odnośników pomiędzy stronami, dobrze zorganizowanej architektury witryny, a także informacji ułatwiających orientację w witrynie.
- Rozwój sieci odnośników. Liczba oraz jakość znaczących odnośników wskazujących na witrynę internetową (lub jej podstronę) powinna z czasem rosnąć.
Firma Google mówi wprost: „Udział w programach reklamowych nie wpływa pozytywnie ani negatywnie na uwzględnienie witryny w wynikach wyszukiwania Google czy na jej miejsce w rankingu” (www.google.com/support/webmasters/).
——————
Zawarte treści zaczerpnięte są na podstawie książki autorstwa Shari Thurow.
Tagi: fałsz pozycjonowania · kampanie reklamowe · kłamstwa w pozycjonowaniu · marketing w wyszukiwarkach · mit pozycjonowania · mity · mity pozycjonowania stron · mity w pozycjonowaniu stron · nie prawda na temat pozycjonowania · pozycja rankingowa strony · pozycja w wyszukiwarce · pozycjonowanie kłamstwa · pozycjonowanie mity · pozycjonowanie stron · prawda o pozycjonowaniu · SEM · SEO · wyniki wyszukiwania
Podobne wpisy:
Starszy post << Mit głoszący, że wystarczy zoptymalizować stronę główną witryny