Dobry i tani polski hosting Hekko
Kup kurs w Stefa Kursów z linku i otrzymaj 30 zł = 3000 pkt Premium
Chcesz otrzymać kupony na Aliexpress 19 dolarów (dla nowego użytkownika 4 kupony) lub podaj kod w podsumowania koszyka INJFWAPD?
Zwrot z zakupów ze sklepach internetowych (Allegro, MediaMarkt, Aliexpress itp.) sprawdź procent
Nie masz jeszcze konta w Revolut? Załóż i ciesz się dobrym przewalutowaniem i nie tylko
Inwestuj na Mintos wpłać 500 euro i otrzymaj bonus 10 euro - bonus wyższy wraz z wpłatą.
7
Mit głoszący, że należy zmienić całą zawartość tekstową strony na tekst sformatowany za pomocą CSS i wykorzystać standard X.X, by strona trafiła na czołowe pozycje w wyszukiwarkach
Brak komentarzy · Artykuł autorstwa RaVns, kategoria SEM, SEO
Ilość odsłon wpisu: 2 413

Ten mit po części jest zasługą osób promujących stosowanie standardów, które mają w tym swój własny cel. Czasami są one tak zaangażowane w promowanie swoich przekonań, że nie biorą pod uwagę zachowania osób korzystających z wyszukiwarek zauważa Shari.
Strony internetowe nie istnieją w próżni. Jeśli użytkownik nie jest w stanie odnaleźć witryny za pomocą wyszukiwarki, przeglądania Internetu i sieci odnośników, standardy w niczym mu nie pomogą.
Co więcej, testy użyteczności, analiza zachowania użytkowników na stronie oraz statystyki witryny często wskazują, że użytkownicy w wielu przypadkach wolą grafikę od tekstu sformatowanego za pomocą CSS. Nakazanie wszystkim formatowania każdego tekstu za pomocą kaskadowych arkuszy stylów bez względu na okoliczności z punktu widzenia marketingu oraz użyteczności witryny może być błędem. Komu będzie podobała się taka strona tylko i wyłącznie złożona z tekstu?
Przekształcenie strony opartej na samej grafice w stronę z tekstem sformatowanym za pomocą CSS i obrazkami z pewnością pomoże w zwiększeniu widoczności tej strony w wyszukiwarkach. Należy jednak pamiętać, że to tekst podstawowy wykorzystywany jest przez wyszukiwarki do ustalenia dopasowania strony do szukanego zapytania. Tekst alternatywny (podany w znaczniku alt obrazka) jest tekstem drugorzędnym, a wyszukiwarki nie używają go do ustalenia dopasowania dokumentu tekstowego do zapytania. Mimo to dla wyszukiwarki ważne będzie to, czego chcą użytkownicy. Jeśli okaże się, że nasi odbiorcy docelowi naprawdę preferują strony składające się z samej grafiki, należy im takie strony udostępnić. Jeśli chcą korzystać z kombinacji grafiki oraz tekstu sformatowanego za pomocą CSS, to takie coś powinni otrzymać. Nie należy jednak ślepo wierzyć we wszystkie uogólnienia i teorie. Zawsze należy wszystko przetestować we własnych warunkach i przeanalizować wyniki, wyciągając odpowiednie wnioski.
Choć projektanci stron przyjaznych dla wyszukiwarek poznają standardy i stosują ich zasady do tworzonych witryn, zwolennicy standardów wydają się nie rozumieć potrzeb branży związanej z wyszukiwaniem. Wyszukiwanie jest bardzo istotnym komponentem użyteczności strony, jej projektu, ale także przychodów. Ignorowanie tego aspektu (lub umniejszanie jego znaczenia) jest trochę martwiące.
Wniosek płynie z tego taki, jeśli jednak ilość odwiedzin naszej strony, zrobionych zakupów, czy innych podjętych czynności nie maleje, a nasza strona oparta jest w głównej mierze o grafikę (a pozycja strony w wynikach wyszukiwania utrzymuje się) – nie zmieniajmy tego faktu. W przeciwnym przypadku należy wziąć pod uwagę polepszenie widoczności strony w wyszukiwarkach zastępując grafiki słowami kluczowymi (czyli odpowiednim tekstem), ale nie popadając w obłęd zamiany wszystkich grafik – strata odbiję się wówczas na wyglądzie. Lub po prostu jeśli np. dany przycisk menu stworzony jest z grafiki i wkomponowanego w nią tekstu – rozgraniczmy te dwa elementy i samą grafikę wczytujmy za pomocą styli CSS, a tekst umieśmy bezpośrednio na stronie (ostatnie zdanie dot. sfery technicznej – nie chcę teraz mieszać wątków – mam nadzieję, że jest to choć trochę zrozumiałe).
——————
Zawarte treści zaczerpnięte są na podstawie książki autorstwa Shari Thurow.
Tagi: CSS · fałsz pozycjonowania · kaskadowe akrkusze stylów · kłamstwa w pozycjonowaniu · marketing w wyszukiwarkach · mit pozycjonowania · mity · mity pozycjonowania stron · mity w pozycjonowaniu stron · nie prawda na temat pozycjonowania · pozycja w wyszukiwarce · pozycjonowanie kłamstwa · pozycjonowanie mity · pozycjonowanie stron · prawda o pozycjonowaniu · SEM · SEO · standardy tworzenia stron · użyteczność strony
Podobne wpisy:
Starszy post << Mit mówiący, że elementy meta są sekretnym kluczem do uzyskania najwyższych pozycji rankingowych